ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11536275
*
nr 1153 6275
Spegel
Rektangulär, Nutida, 150x58
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 18:22:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 09:25:48
1
100 kr
16/12 14:04:07
2
150 kr
16/12 14:24:35
2
200 kr
18/12 11:38:52
3
250 kr
18/12 13:07:18
4
500 kr
18/12 14:37:43
2
350 kr
18/12 14:37:43
4
400 kr (Budbetjänt)
18/12 14:54:44
2
450 kr
18/12 14:54:44
4
500 kr (Budbetjänt)
18/12 16:00:57
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1153 6275
Spegel
Rektangulär, Nutida, 150x58
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/12 09:25:48 | 1 | 100 kr |
16/12 14:04:07 | 2 | 150 kr |
16/12 14:24:35 | 2 | 200 kr |
18/12 11:38:52 | 3 | 250 kr |
18/12 13:07:18 | 4 | 500 kr |
18/12 14:37:43 | 2 | 350 kr |
18/12 14:37:43 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
18/12 14:54:44 | 2 | 450 kr |
18/12 14:54:44 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/12 16:00:57 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23